10 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Kerteminde. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Kerteminde er villaen på Ved Stranden 2 en ny mulighed på boligmarkedet. Denne rummelige ejendom tilbyder hele 203 kvadratmeter fordelt på 6 rum. Med en grund på 737 kvadratmeter er der rigelig plads både indendørs og udendørs.
En anden bolig, der er kommet til salg i Kerteminde, er rækkehuset på Fiskergade 73. Rækkehuset er noget mindre end villaen, men byder på en hyggelig atmosfære med sine 110 kvadratmeter og 3 rum.
Begge ejendomme byder på deres unikke fordele, med villaen på Ved Stranden 2, prisfastsat til 6.197.000 kr. og rækkehuset på Fiskergade 73, prissat til 5.500.000 kr.
Rækkehuset har en månedlig ejerudgift på 3.471 kr. og en grund på 544 kvadratmeter.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.